fot. PAP/Piotr Polak

B. Szydło: Jako rząd PiS wywiązaliśmy się z zobowiązań z 2015 r.

Po blisko czterech latach rządów Prawa i Sprawiedliwości mogę powiedzieć, że wywiązaliśmy się z zobowiązań z 2015 roku, dotrzymaliśmy słowa – powiedziała w niedzielę w Tokarni (Świętokrzyskie) wiceprezes PiS, europosłanka, Beata Szydło.

Beata Szydło wzięła udział w Pikniku Rodzinnym #DobryCzasPL w Tokarni.

Podczas spotkania wiceprezes PiS podkreśliła, że ostatnie blisko cztery lata rządów jej partii nie były łatwe, jednak w tym czasie udało się przeprowadzić w Polsce wiele ważnych zmian.

„Te reformy nie zawsze były łatwe, nie zawsze też pewnie przebiegały tak, jakbyśmy sobie tego życzyli my i państwo, w takim tempie, ale potrafiliśmy wyciągać wnioski z błędów, poprawiać pomyłki i potrafiliśmy konsekwentnie pokonywać pomyłki i iść do przodu po to, żeby zrealizować to wszystko, co było dla Polaków ważne w 2015 r., do czego myśmy się zobowiązali” – powiedziała Beata Szydło.

Zaznaczyła, że po blisko czterech latach może powiedzieć, iż rząd wywiązał się z tych zobowiązań i praktycznie cały przyjęty wówczas program, został zrealizowany.

„Ale też wiemy o tym, zdajemy sobie sprawę z tego, że to jest dopiero ten pierwszy krok i trzeba kontynuować te zmiany. Trzeba wprowadzać kolejne reformy, które pozwolą na to, że Polska będzie coraz szybciej się rozwijała – jesteśmy przecież w tej chwili jednym z najdynamiczniej rozwijającym się krajem w UE – że Polska będzie bezpiecznym krajem, tak jak to jest doceniane przez Polaków” – powiedziała Beata Szydło dodając, że bardzo ważnym elementem rządów PiS były przede wszystkim programy społeczne, które powinny być kontynuowane.

PAP/RIRM

drukuj