fot. Tomasz Strąg

B. Szydło: program 500+ będzie kontynuowany w obecnej formule; zmiany niepotrzebne

Program 500+ to ogromny sukces, będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. „Lepsze jest wrogiem dobrego” – napisała na Twitterze wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

„Program 500+ to ogromny sukces. Polskim rodzinom żyje się lepiej. Cieszę się, że jest dobrze odbierany przez Polaków. Pozytywnie oceniają go eksperci. Dlatego będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. <<Lepsze jest wrogiem dobrego>>” – napisała Beata Szydło na Twitterze, odnosząc się do ostatnich doniesień medialnych dot. prac w resorcie rodziny pracy i polityki społecznej nad zwiększeniem świadczenia wychowawczego z 500 zł do 1000 zł.

Podobne stanowisko przedstawiła wcześniej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

„W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuję, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu <<Rodzina 500>>” – podkreśliła w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Elżbieta Rafalska. [czytaj więcej]

Przypomniała, że trwa przyjmowanie wniosków i wydawane są decyzje przyznające świadczenie w wysokości 500 zł na nowy okres świadczeniowy, który będzie trwał od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r. Elżbieta Rafalska zaznaczyła, że resort rodziny na bieżąco monitoruje realizację programu i jego efekty.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj