B. Szydło: rząd przyjął m.in. podatek handlowy oraz założenia budżetowe na 2017 rok

Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął propozycję podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2017r. na poziomie 2 tys. zł. Oznacza to, że kwota ta wzrośnie o 150 zł. W przyszłym roku najniższa wypłata na tzw. rękę wyniesie ok. 1500 zł.

Jest to większa podwyżka niż wynosiła pierwotna propozycja resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który proponował, aby minimalne wynagrodzenie wyniosło 1920zł.

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej podkreślała, że zmiany leżą w interesie wszystkich Polaków.

– Dzisiaj w interesie nas wszystkich jest budowanie takiej polityki wynagrodzeniowej, która przede wszystkim będzie zabezpieczała i dawała warunki godnego życia Polakom. Będzie powodowała, że Polacy nie będą wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu pracy, tylko zostaną tutaj, bo zobaczą swoją szansę na pracę – rząd musi stwarzać ku temu odpowiednie warunki – zaznaczała Beata Szydło.

Ponadto rząd we wtorek przyjął m.in. projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Zgodnie z przygotowanymi przez Ministerstwo Finansów przepisami tzw. podatek od hipermarketów ma mieć dwie stawki.

Pierwsza ma wynieść 0,8 proc. od podstawy opodatkowania pomiędzy kwotą 17 mln zł i 170 mln zł. Druga stawka wyniesie 1,4 proc. i będzie nią opodatkowana nadwyżka podstawy opodatkowania ponad kwotę 170 mln zł.

Ministerstwo Finansów szacuje, że w tym roku z tytułu tej daniny do kasy państwa wpłynie blisko 640 mln zł.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl