fot. PAP/Radek Pietruszka

B. Szydło: Rząd jest otwarty na dialog z nauczycielami

Cały czas jesteśmy otwarci na dialog i wierzę, że środowisko nauczycielskie podejmie propozycję rozmów – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

Beata Szydło oceniła, że politycy opozycji wykorzystują zapowiedziany strajk nauczycieli w kampanii wyborczej. Wicepremier podkreśliła, że obecny rząd jest w trakcie wprowadzania podwyżek wynagrodzeń nauczycieli.

– Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że te wynagrodzenia powinny być wyższe. Tak, jak mówi pan premier, że chciałby, żeby nauczyciel dyplomowany zarabiał ok. 6000 złotych. To jest nasza deklaracja, że chcemy na ten temat rozmawiać. Cały czas jesteśmy otwarci na dialog. Wierzę w to głęboko, że środowisko nauczycielskie podejmie tę propozycję rozmów, że siądziemy do stołów i wspólnie będziemy mogli ustalić harmonogram zmian i ewentualnie kolejnych propozycji, które będą się pojawiały, ale zróbmy to wspólnie razem, nie wykorzystując dzieci w tej kampanii wyborczej – zaznaczyła Beata Szydło.

Podczas konferencji wicepremier wskazywała, że politycy opozycji „cynicznie wykorzystują strajk nauczycieli do tego, żeby uderzać w rząd, siać ferment i wprowadzać chaos”.

Beata Szydło przypomniała wypowiedzi minister edukacji narodowej w rządzie PO-PSL Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która w 2015 r. mówiła, że w budżecie państwa na 2016 r. nie ma pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli.

RIRM

drukuj