fot. PAP/Leszek Szymański

B. Szydło: Przerwa w rozmowach rządu z oświatowymi związkami zawodowymi do godz. 18.00

Wicepremier Beata Szydło poinformowała, że ogłoszono przerwę do godz. 18.00 w rozmowach rządu z oświatowymi związkami zawodowymi. „W ciągu tych trzech godzin strony będą jeszcze pracować nad analizami swoich stanowisk” – zapowiedziała.

W środę po godz. 13.00 rozpoczęło się kolejne nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego o sytuacji w oświacie. Po ponad dwóch godzinach wicepremier Szydło poinformowała o przerwie w rozmowach do godz. 18.00.

Beata Szydło powiedziała, że rząd i „Solidarność” są gotowe na podpisanie porozumienia, na jego warunki nie zgadzają się jednak ZNP i FZZ. Zaznaczyła, że wszystkie strony są zgodne, że należy rozpocząć prace „nad zmianami systemowymi, jeżeli chodzi o wynagrodzenia nauczycieli”.

„Rząd podtrzymał swoje propozycje z dnia wczorajszego. Więc w tej chwili w ciągu tych trzech godzin przerwy będą jeszcze strony pracować nad analizami swoich stanowisk i spotykamy się o godzinie 18.00” – powiedziała wicepremier. Zapowiedziała, że rozmowy będą trwały tak długo, aż uda się wypracować porozumienie.

PAP/RIRM

drukuj