PAP/Leszek Szymañski

Wicepremier B. Szydło: Zadaniem polskich europarlamentarzystów jest bronienie polskich spraw i interesów

Zadaniem polskich europarlamentarzystów jest bronienie polskich spraw i interesów – podkreśliła wicepremier Beata Szydło, która w czwartek spotkała się z mieszkańcami Jędrzejowa (Świętokrzyskie).

Beata Szydło, który w wyborach do Parlamentu Europejskiego startuje z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, podczas spotkania w Jędrzejowie zaznaczyła, że majowe wybory będą bardzo ważne, ponieważ w europarlamencie rozgrywa się coraz więcej „naszych polskich spraw”.

„Chcemy, żeby Polska reprezentacja reprezentowała interesy Polaków, żeby walczyła o polską gospodarkę, polską szkołę, o prawo polskich rodzin do decydowania jak chcą wychowywać swoje dzieci. Te wszystkie kwestie będą rozstrzygały się teraz w kampanii majowej” – podkreśliła wicepremier.

Jak zauważyła, jesienią odbędą się kolejne, bardzo ważne wybory – do polskiego parlamentu.

„Zdecydują one, czy będziemy mogli kontynuować ten program, te projekty, które są właśnie państwu dedykowane, które są ukierunkowane na rozwój, wspieranie rodzin, budowanie silnej pozycji Polski. Czy też będzie tak, że te programy zostaną zlikwidowane, bo ktoś będzie myślał czy mówił +nie warto+” – zwróciła się do zgromadzonych osób wicepremier. Dodała, że rząd PiS wielokrotnie udowodnił, iż programy społeczne nie są kosztem, wydatkiem, tylko inwestycją w Polskę.

Przypomniała, że w czwartek Sejm przyjął ustawę o świadczeniu Emerytura plus, czyli tzw. „trzynastkę” dla emerytów.

„Ten projekt wpisuje się w propozycje programowe PiS, naszego rządu, które zostały pięć tygodni temu ogłoszone i wdrożone do realizacji jako dodatkowe projekty społeczne, uzupełniające program rządu realizowany od 2015 r.” – powiedziała Beata Szydło.

Dodała, że największy nacisk w tym okresie rząd kładł na programy społeczne, które widoczne są również w Jędrzejowie, m.in. w ramach programu Senior plus powstanie specjalne ośrodek dla osób starszych.

„Jest program +Dobry start+, czyli wyprawka dla dzieci na początek roku szkolnego, z tego co pamiętam to ponad 3 tys. dzieci skorzystało tutaj z tego programu” – podkreśliła wicepremier.

Zaznaczyła, że programy społeczne to nie wszystko, ponieważ rząd realizuje także projekty infrastrukturalne, m.in. trwają prace nad przywróceniem połączeń lokalnych.

„W wielu miejscach w Polsce jest tak, że polikwidowano dojazdy autobusem, zlikwidowano linie kolejowe i dzisiaj trudno jest dojechać do pracy, szkoły” – mówiła Beata Szydło.

Wspomniała również o istniejącym od trzech lat programie „500 plus”.

„Cieszę się, że w trzecim roku funkcjonowania wprowadziliśmy jego modyfikację i teraz każde dziecko będzie objęte tym projektem. Można powiedzieć tak jak mówią niektórzy, że być może trzeba różnicować, spowodować, żeby nie wszystkie rodziny mogły z niego korzystać. Ale te trzy lata pokazały wręcz odwrotnie, że to oczekiwanie, by wszystkie rodziny, dzieci mogły z niego skorzystać i żeby zlikwidować ten próg dochodowy, jest bardzo oczekiwane” – powiedziała wicepremier.

Przypomniała, że rząd PiS wychodzi naprzeciw emerytom i rencistom, czyli tym, którzy mają najniższe uposażenia w Polsce, m.in. poprzez podniesienie najniższej emerytury z 880 zł do 1000 zł.

„To jest ta kolejna grupa, którą musimy wspierać i na pewno będziemy wspierali kolejnymi programami” – zapewniła.

Jak dodała, w Polsce grupą, która wymaga obecnie szczególnego namysłu i znalezienia takiego rozwiązania, żeby ci ludzie odczuli poprawę swojej sytuacji materialnej, są pracownicy sfery budżetowej.

„Musimy zacząć myśleć też o tym, co zrobić, żeby i w tej sferze poprawiła się sytuacja materialna. Mogę powiedzieć, że zastanawiamy się nad tym i na pewno nie pozostawimy tego problemu na uboczu, natomiast musimy mieć świadomość taką, że wszystkiego na raz nie zrobimy” – podkreśliła wicepremier.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl