B. Szydło: Największe wyzwanie w 2018 r. – musimy wspólnie myśleć o przyszłości ojczyzny

Musimy wspólnie myśleć o przyszłości naszej ojczyzny; każdy polityk powinien powziąć refleksję, że to jest ten moment, w którym musimy się jednoczyć; pokazać, że przedkładamy sprawy Polski, ponad indywidualne potrzeby. To największe wyzwanie w 2018 r. – oceniła wicepremier Beata Szydło.

„Musimy razem, wspólnie myśleć o przyszłości naszej ojczyzny” – powiedziała w poniedziałek Beata Szydło, która przebywała tego dnia w Nowym Mieście n. Pilicą. B. premier otworzyła tam pracownie USG, endoskopową oraz rentgenowską.

„Jak to jest ważne, widać teraz, w ostatnich tygodniach, kiedy obserwujemy dyskusję, która została wywołana, kiedy jest próba podważenia faktów historycznych, ogromna dyskusja na temat bardzo trudnej, bolesnej historii z czasów drugiej wojny światowej” – podkreśliła wicepremier, nawiązując do toczącej się dyskusji wokół nowelizacji ustawy o IPN.

Jak mówiła, każdy polityk, na szczeblu rządowym i samorządowym, powinien „powziąć refleksję, że to jest ten moment, kiedy musimy się jednoczyć”. Podkreśliła, że w kwestii historii i przyszłości Polski nie powinno być podziałów.

„W tej chwili to jest nasz największy obowiązek; byśmy potrafili w tym trudnym momencie udowodnić, pokazać, że przedkładamy sprawy Polski, naszych obywateli, ponad wszystko inne, równe ponad własne, indywidualne sprawy” – oświadczyła Beata Szydło.

Była premier oceniła też, że jest to największe wyzwanie, jakie stoi przed politykami w 2018 r. Jak mówiła, w roku jubileuszu stulecia niepodległości, jest to też „test dla współczesnych Polaków”.

„Czy jesteśmy w stanie dorównać tym, którzy sto lat temu, mimo tego, że się różnili, potrafili wypracować konsensus i stanąć razem, budując Polskę, która dzisiaj jest naszą wspólną ojczyzną” – mówiła Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl