B. Szydło apeluje o rozszerzenie wrześniowego referendum

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beata Szydło zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o rozszerzenie wrześniowego referendum o trzy dodatkowe pytania.

Wcześniejszy apel w tej sprawie zignorował prezydent Bronisław Komorowski, który zarządził plebiscyt dotyczący Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, finansowania partii i ordynacji podatkowej.

Pytania zaproponowane przez Beatę Szydło miałyby dotyczyć wieku emerytalnego, obowiązku szkolnego 6-latków i Lasów Państwowych.

To właśnie pod wnioskami w tych sprawach zebrano łącznie prawie 6 mln podpisów Polaków. Rząd PO-PSL każdy wniosek referendalny odrzucił w czasie głosowania.

Wiceprezes PiS Beata Szydło podczas spotkania z wyborcami w Stalowej Woli podkreśliła, że obywatele powinni wypowiedzieć się w tych trzech sprawach, bo są one ważne dla wszystkich Polaków.

– Polacy mają prawo decydować o swoich emeryturach, o przyszłości swoich dzieci. Polacy mają prawo decydować o swoim państwie. Dziś powtarzam jeszcze raz: zapytajmy Polaków o te ważne sprawy również w tym referendum. Dlatego zwracam się do pana prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą , ażeby te trzy pytania w tym referendum również się znalazły. Niech w to święto demokracji, jakim jest referendum, niech wszyscy Polacy mają poczucie, że jest to ich święto, że jest to ich dzień – mówiła Beata Szydło.

Kandydatka na premiera w przemówieniu odniosła się także do wczorajszego posiedzenia zarządu PO w sprawie list wyborczych do Sejmu. Podkreśliła, powołując się na wcześniejsze spotkania z wyborcami, że Polacy mają zupełnie inne oczekiwania.

– Dziś jest stalowa wola w narodzie polskim, w naprawie polskiego państwa i zmianie. Ale nie zmianie polegającej na roszadach na listach wyborczych, tylko zmiany, która doprowadzi do tego, że to obywatele będą decydować o swoim państwie. Polacy potrzebują pracy, godnej płacy, szacunku i potrzebują władzy, która jest mądra ich mądrością , która ich słucha. Chcę, żeby właśnie dzisiaj, z tego miasta – symbolu, bardzo jasno wybrzmiało zdanie: Ja jestem gotowa wspólnie z wami podjąć wielkie wyzwanie naprawy polskiego państwa – powiedziała Beata Szydło.

Beata Szydło zarzucała też obecnej władzy niewiarygodność, podając przykłady niespełnionych obietnic, składanych m.in. wobec dzieci niepełnosprawnych i górników.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl