fot. twitter.com/spychalski_b

B. Spychalski: Nie ma jeszcze decyzji, czy prezydent weźmie udział w tegorocznym Marszu Niepodległości

Nie ma jeszcze decyzji, czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w tegorocznym Marszu Niepodległości – powiedział w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jeśli chodzi o 11 listopada, na dzisiaj mamy mniej więcej w 90 procentach wiadomy przebieg aktywności pana prezydenta w tym dniu. W tej sprawie nie ma jeszcze decyzji” – powiedział Błażej Spychalski.

W ubiegłym roku z udziałem prezydenta i premiera ulicami Warszawy przeszedł Biało-Czerwony Marsz „Dla Ciebie Polsko” zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na jeden marsz złożyły się formalnie dwa zgromadzenia – jedno organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

W tym roku Marsz Niepodległości przejdzie stołecznymi ulicami po raz dziesiąty. Marsz ruszy z ronda Dmowskiego, przejdzie Alejami Jerozolimskimi, a jego trasa zakończy się na błoniach przy Stadionie Narodowym. Jak poinformowali w ubiegłym tygodniu organizatorzy, tegoroczne hasło to zaczerpnięte z pieśni maryjnej zawołanie „Miej w opiece Naród cały!”. Do uczestnictwa w wydarzeniu zaproszono „wszystkich patriotów” oraz „wszystkich ludzi, którym idea niepodległości jest bliska”.

 

PAP

drukuj