B. Kempa: Pomagamy uchodźcom, przeznaczyliśmy na pomoc 119 mln zł

Widzimy problem związany z uchodźcami, pomagamy; ta pomoc jest na poziomie 119 mln zł – powiedziała w piątek szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Przyznała, że rząd woli sankcje finansowe niż niebezpieczeństwo związane z relokacją uchodźców do Polski.

W piątek w programie TVP1 „Kwadrans polityczny” Kempa pytana o relokację uchodźców powiedziała, że „stanowisko polskiego rządu jest jasne, bezpieczeństwo Polski i Polaków jest najważniejsze”.

„Przejmując stery po Platformie Obywatelskiej, powiedzieliśmy, że będziemy uczestniczyć w uszczelnianiu granic. Tutaj w sposób odpowiedzialny uczestniczymy. Problem jest i pomagamy, i ta pomoc jest na poziomie 119 mln zł. Dołączamy się także do różnych projektów – to budowa szkół w Libanie, odbudowa domów” – przypomniała.

Kempa dodała, że „Tusk szkodzi Polsce”, grożąc sankcjami za brak uczestnictwa w relokacji uchodźców. Przyznała, że rząd polski „woli sankcje finansowe niż ewentualne groźby, niebezpieczeństwa, które możemy sprowadzić do Polski”.

W czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców. Z kolei we wtorek Komisja Europejska zagroziła rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli kraje, które do tej pory nie relokowały ani jednego uchodźcy, nie zaczną tego robić do czerwca.

Szefowa kancelarii pytana o rekonstrukcję rządu, powiedziała: „uśmiechamy się każdego dnia, cóż nam media nakreślą”.

„Mamy w sobie dużo pokory. Zawsze w okolicach lata jesteśmy zasypywani propozycjami (medialnymi – PAP). Pani premier jest szefową rządu i ona dokonuje oceny. Czekamy na ocenę, poddamy się jej z pokorą, a teraz dalej ciężko pracujemy” – pokreśliła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl