Kolejne zeznania w procesie T. Arabskiego

Były szef Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki będzie dziś zeznawać w charakterze świadka w procesie byłego szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego.

Najbliższy współpracownik premiera Donalda Tuska jest oskarżony o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w 2010 r.

Prywatny akt oskarżenia złożyła część rodzin ofiar katastrofy. Od kilku dni przed sądem zeznania składają osoby pracujące w BOR.

Dariusz Fedorowicz, który stracił brata w katastrofie smoleńskiej podkreśla, że generał Janicki może posiadać istotną wiedzę na temat zabezpieczenia wizyty prezydenta.

Sprawa przed sądem dotyczy przygotowań (do wizyty w Katyniu – przyp. red.). W tej kwestii generał Janicki posiada wiedzę – można powiedzieć – wręcz bezcenną – powiedział Dariusz Fedorowicz.

5 czerwca w charakterze świadka ma zeznawać były wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny, który został prawomocnie skazany na 1,5 r. więzienia w zawieszeniu za nieprawidłowości przy ochronie wizyt Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym Lech Kaczyński i jego małżonka.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl