B. Cichocki: Na dzisiaj udział w Konferencji Bliskowschodniej potwierdziło 50 państw

Ponad 50 państw potwierdziło swój udział w Konferencji Bliskowschodniej – informuje wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Początek wydarzenia zaplanowano na 13 lutego w Warszawie.

Konferencja Bliskowschodnia jest organizowana wspólnie przez Polskę i Stany Zjednoczone. To działanie w naszym interesie – podkreśla wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki.

– Zyskamy uruchomienie procesu, który sprzyjał będzie stabilizacji Bliskiego Wschodu – mówi wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki.

Zaproszenia na konferencję trafiły do ponad 70 państw.

– Zaprosiliśmy ponad 70 państw. Cały czas trwa proces potwierdzania, doprecyzowywania, kto konkretnie będzie, które państwo będzie reprezentował. Na dziś to ponad 50 państw już się określiło – dodaje Bartosz Cichocki

Większość państw będzie reprezentowana przez polityków w randzie ministra lub wiceministra. Swoją obecność potwierdzili już wcześniej wiceprezydent USA Mike Pence i premier Izraela Benjamin Netanjahu. Zaproszenie nie trafiło do Iranu. Zabraknie też wysokich rangą przedstawicieli Unii Europejskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj