Warszawa: trwa konferencja „Endokrynologia 2019”

W Warszawie trwa konferencja naukowa pod tytułem „Endokrynologia 2019”. Wydarzenie odbywa się w Rezydencji Belweder Klonowa. Uczestniczą w nim m.in. eksperci z zakresu endokrynologii oraz dziennikarze.

Jednym z tematów konferencji jest rak rdzeniasty tarczycy. Co roku diagnozę tego nowotworu słyszy blisko 130 osób. Szansą dla chorych jest szybkie wdrożenie leczenia, jednak dostęp do innowacyjnej terapii pozostaje poza zasięgiem polskich pacjentów.

Dariusz Puławski, jeden z organizatorów konferencji zaznaczył, że temat ten nie jest szeroko znany w społeczeństwie.

To jest temat, który poruszamy po raz drugi, dlatego że w ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy taką konferencję. Ta tematyka jest niesłychanie interesująca, ciekawa, ale z drugiej strony stosunkowo mało znana i mało zrozumiana w społeczeństwie, ponieważ to nie jest tak oczywiste i łatwe. W czasie konferencji będą wypowiedzi dotyczące przede wszystkim kwestii merytorycznychczym jest endokrynologia, czym zajmują się endokrynolodzy i jak działa układ endokrynologiczny u człowieka. Będziemy również mówić o tym, ilu jest lekarzy endokrynologów, o raporcie Najwyższej Izby Kontroli, z której wynikło, że u endokrynologów jest dość długi okres oczekiwania. Spróbujemy przeanalizować, skąd się to bierze; dlaczego tak się dzieje – mówił Dariusz Puławski.

Wśród prelegentów jest m.in. prof. Marek Ruchała, prezes Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Z kolei o życiu z perspektywy chorego opowie Joanna Charchuta, przewodnicząca Stowarzyszenia Łąka Motyli.

Konferencja odbywa się w ramach Medycznego Programu Edukacyjnego. Organizuje ją Fundacja im. dr. Macieja Hilgiera oraz Health Project Managment.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl