fot. PAP/Hanna Bardo

B. Budka: Wprowadzimy pełną jawność majątków osób publicznych, rozdzielimy funkcję ministra sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego

Pełna jawność majątków osób publicznych, rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego i wprowadzenie Centrów Pomocy Podatnikom – to niektóre z postulatów programowych PO, które przedstawił lider ugrupowania Borys Budka podczas Rady Krajowej PO.

Lider PO podkreślił, że wizja państwa jego ugrupowania opiera się na trzech fundamentalnych zasadach, którymi są: jawność, niezależność i partnerstwo.

„Władza nie może niczego ukrywać przed obywatelami, dlatego wprowadzimy pełną jawność majątków osób publicznych, ich rodzin. Wprowadzimy jasne zasady dotyczące zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa i wreszcie jasne zasady jawności zawieranych umów w sektorze publicznych” – zapowiedział Budka.

„Już nigdy nie będzie tak, że spółki SP służą kolesiom, że politycy, by ukrywać swoje majątki będą przepisywać działki na żony, zmienimy to” – oświadczył.

Borys Budka ocenił, że potrzebne są także niezależne instytucje, które muszą służyć obywatelom.

„Rozdzielimy funkcję ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego” – mówił polityk.

W kontekście partnerstwa lider PO zaznaczył, że relacje państwa z obywatelami muszą opierać się o partnerstwo.

„Należy zlikwidować myślenie o obywatelach, o ludziach ciężko pracujących, o przedsiębiorcach w kategoriach przedsiębiorców. Należy zamienić represyjny aparat państwowy, skarbowy, który dzisiaj poluje na uczciwych ludzi, w centra pomocy podatnikom. Oprzeć relacje państwo-obywatel na zaufaniu, zmienimy filozofię państwa. Państwo nie będzie ścigać uczciwych obywateli, będzie tym obywatelom pomagać” – mówił lider PO.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl