Autopoprawka dot. noweli ustawy abonamentowej

Do noweli ustawy abonamentowej zostanie wniesiona autopoprawka dotycząca skrócenia vacatio legis – poinformował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Oznacza to, że nowa ustawa ułatwiająca ściąganie abonamentu będzie mogła wejść w życie szybciej niż planowano.

  Tam jest zapisane vacatio legis sześciomiesięczne, a my przewidujemy, że będzie ono znacznie krótsze. Myślę, że półtora miesiąca, dwa miesiące, tak żeby ta mała ustawa mogła jak najszybciej zacząć obowiązywać – mówił wicepremier prof. Piotr Gliński.

Wicepremier Gliński dodał, że nowe regulacje mogłyby wejść w życie najwcześniej w czerwcu.

Projekt tzw. małej ustawy abonamentowej przewiduje m.in. przekazanie Poczcie Polskiej danych o abonentach telewizji kablowej. Ma to poprawić pobór opłat abonamentowych.

Jak wynika z danych GUS, 97 proc. gospodarstw domowych posiada odbiorniki telewizyjne, z czego jedynie 13 proc. opłaca abonament.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl