Austria. Dożywocie za zabijanie bezbronnych żołnierzy w Syrii

27-letni Palestyńczyk ubiegający się o azyl w Austrii został skazany w środę wieczorem przez sąd w Innsbrucku na dożywotnie więzienie za zastrzelenie w Syrii co najmniej 20 rannych i bezbronnych żołnierzy wojsk rządowych – podały w czwartek austriackie media.

Palestyńczyk miał walczyć z siłami rządowymi w szeregach ugrupowania zbrojnego Wolna Armia Syryjska. W trakcie przesłuchiwania przez funkcjonariuszy urzędu ochrony konstytucji i zwalczania terroryzmu kraju związkowego Tyrol przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale potem odwołał to, twierdząc, że został wprowadzony w błąd przez tłumacza.

Sąd dał jednak wiarę tłumaczowi, który występując w charakterze świadka zeznał, że oskarżony faktycznie popełnił zarzucane mu czyny.

„Opowiadał, że zastrzelił ciężko rannych żołnierzy. Zapytałem go o to jeszcze raz i to potwierdził” – powiedział tłumacz. Dodał, iż oskarżonemu przetłumaczono cały tekst protokołu z przesłuchania i złożył on podpis na wszystkich stronach tego dokumentu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl