fot. flickr.com

Armia syryjska i rebelianci toczą zaciekłe walki na północ od Aleppo

Syryjskie siły rządowe i oddziały rebeliantów toczyły w piątek zaciekłe walki na północ od miasta Aleppo na północnym zachodzie Syrii – poinformowały źródła obu walczących stron. Podają jednak sprzeczne doniesienia co do wyniku tych walk.

Mija tydzień od czasu, gdy syryjskie siły, wspierane przez rosyjskie lotnictwo, rozpoczęły ofensywę w celu odbicia wschodniej, kontrolowanej przez opozycję, części miasta.

Syryjska armia poczyniła w czwartek znaczące postępy w rejonie na północ od Aleppo; zajęła obóz dla uchodźców w Handarat, położony kilka kilometrów na północ od miasta.

Związana z radykalnym ugrupowaniem szyickim Hezbollah z Libanu telewizja Al-Manar podała w piątek, że syryjska armia i jej sojusznicy w pełni opanowali Handarat oraz rejon w pobliżu szpitala Kindi i postępują naprzód. Bojownicy Hezbollahu praktycznie od początku wojny domowej w Syrii popierają reżim prezydenta Baszara el-Asada.

Przedstawiciel rebeliantów zaprzeczył tymczasem, jakoby armia rządowa opanowała obszar wokół szpitala Kindi. Według niego nadal trwają tam walki.

PAP/RIRM

drukuj