fot. PAP/Tomasz Gzell

ARiMR wypłaca zaliczki w ramach tegorocznej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych

Trwa realizacja zaliczek w ramach tegorocznej kampanii dopłat bezpośrednich i obszarowych. Do tej pory gospodarzom wypłacono ponad sześć miliardów złotych.

W kampanii dopłat złożono w tym roku milion 240 tysięcy wniosków. W puli do rozdysponowania jest blisko 17 mld złotycj. Zaliczki są wypłacane od 16 października tego roku, a proces zakończy się 30 listopada. Z kolei 1 grudnia rozpocznie się przekazywanie płatności końcowych.

– W tej trudnej sytuacji, jeśli chodzi o wieś, jest to zastrzyk finansowy, który umożliwi prowadzenie bieżącej działalności gospodarczej, będzie dużym wsparciem. Myślę, że same zaliczki będzie to kwota ok 900 mln zł, jeśli chodzi o województwo lubelskie – mówił dyrektor Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krzysztof Gałaszkiewicz.

Rolnicy z Polski od 2019 r. otrzymują zaliczki na najwyższym poziomie dopuszczonym w Unii Europejskiej. Wsparcie popłynie także do hodowców pszczół.

– Za chwilę ruszamy z siedmioma interwencjami pszczelarskimi dla pszczelarzy. Są to zarówno walka z warrozą, która dotyka pszczelarzy, ale także modernizacja pasiek pszczelich, także wszystko będzie do dyspozycji – powiedział Krzysztof Gałaszkiewicz.

Dofinansowania będą dotyczyć następujących obszarów: wspieranie podnoszenia poziomu wiedzy pszczelarskiej, inwestycje, wspieranie modernizacji gospodarstw pasiecznych, wspieranie walki z warrozą produktami leczniczymi, ułatwienie prowadzenia gospodarki wędrownej, Pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół, wsparcie naukowo-badawcze oraz wspieranie badania jakości handlowej miodu oraz identyfikacja miodów odmianowych.

Szczegółowe informacje o środkach dla pszczelarzy można znaleźć na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl