ARiMR rozpocznie wypłaty zaliczek dla rolników w połowie października

16 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie przekazywanie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich dla rolników. Wniosek o tę formę wsparcia złożyło ponad 1 mln 300 tys. gospodarzy.

W pierwszej kolejności Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaci zaliczki tym rolnikom, którzy ponieśli straty.

– Bardzo się cieszymy, że nasi rolnicy, z naszego województwa, tak szybko otrzymają środki. Jest to spowodowane tym, że bardzo wiele, bo aż 21 powiatów, zostało dotkniętych klęską – zaznaczyła Lidia Czechak z oddziału ARiMR w Poznaniu.

Tak jak w zeszłym roku, również i w tym Komisja Europejska zaakceptowała polski wniosek, w związku z czym zaliczki będą wyższe.

– Tylko przypomnę, że decyzją Komisji Europejskiej na wniosek ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela w tym roku będziemy wypłacać do 70 proc. zaliczek – mówił Krzysztof Adamkiewicz, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR.

Zgodnie z obowiązującym unijnym prawem, agencja bez zgody Komisji Europejskiej mogłaby wypłacić do 50 proc. kwoty dopłat.

– Zaliczki otrzymują wszyscy beneficjenci, którzy przeszli przez kontrolę administracyjną, czyli jest to ponad 98-99 proc. wszystkich rolników, którzy ubiegali się o płatności w ramach kampanii 2017 – dodała Lidia Czechak.

W sumie rolnicy w ramach dopłat bezpośrednich dostaną prawie 15 mld zł.

<?center>

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl