fot. TT/ARiMR_GOV_PL

ARiMR: 10 lipca mija termin na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie – przypomina w dzisiejszym komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dodano, że tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19.00.

„Przypominamy, że wnioski można składać zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również złożyć poprzez platformę ePUAP, przesłać pocztą tradycyjną lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty” – napisano w komunikacie.

Agencja poinformowała też, że do 7 lipca zarejestrowała ponad 1,3 mln wniosków.

Pod koniec czerwca prezes ARiMR Tomasz Nowakowski poinformował, że rolnicy nie mieli problemów ze złożeniem wniosków o dopłaty bezpośrednie. W terminie podstawowym, czyli do 15 czerwca do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 1 mln 295 tys. wniosków.

Jak wtedy mówił, oznacza to, że do Agencji dostarczono 99,3 proc. ubiegłorocznej liczby wniosków. W kampanii 2019 r. o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1 mln 308 tys. rolników.

Prezes przypominał wtedy, że licząc od 15 czerwca można jeszcze dokumenty składać przez 25 dni, tj. do 10 lipca, ale trzeba pamiętać, że za każdy dzień roboczy opóźnienia dopłaty są pomniejszane o 1 proc.

PAP

drukuj