fot. TT/ARiMR_GOV_PL

ARiMR: do 24 listopada można składać wnioski o pomoc na inwestycje chroniące wody przed azotanami

Jeszcze do 24 listopada 2023 r. można ubiegać się o wsparcie na inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych – przypomniała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Limit na rolnika i gospodarstwo wynosi 150 tysięcy złotych.

Dofinansowanie pochodzi z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nabór prowadzą oddziały regionalne i biura powiatowe ARiMR. Wniosek można dostarczyć osobiście lub przez osobę upoważnioną, wysłać w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

Wsparcie przysługuje producentom rolnym, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich. Nie dotyczy ono jednak właścicieli ferm drobiu powyżej 40 tysięcy stanowisk oraz chlewni, w których jest więcej niż 2 tysiące stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior.

Dofinansowanie przyznawane jest w formie standardowych stawek jednostkowych w przypadku realizacji inwestycji polegających na budowie zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych lub płyt do gromadzenia i przechowywania nawozów naturalnych stałych, albo w formie refundacji części kosztów kwalifikowalnych (w pozostałych przypadkach).

Wsparcie obejmuje standardowo 50 procent kosztów kwalifikowanych, natomiast młody rolnik może liczyć na refundację na poziomie 60 procent.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl