Apel o rozliczenie władzy

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców apeluje do rodziców o udział w wyborach prezydenckich i rozliczenie władzy z działań. Sejm, głosami koalicji PO-PSL już w pierwszym czytaniu odrzucił obywatelski projekt ustawy „Rodzice chcą mieć wybór!”.

Obywatelska propozycja zakładała zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i przedszkolnego dla 5-latków.

To już kolejny raz kiedy rząd PO-PSL pozostał głuchy na nasze apele – powiedziała Karolina Elbanowska z Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

W sumie zebraliśmy 1 mln 600 tys. głosów obywateli. Nie spodziewaliśmy się, że po raz trzeci projekt będzie odrzucony przez naszą władzę. To już przelało czarę goryczy i dlatego dzisiaj tak naprawdę już jedyne, co nam pozostaje, to aktywnie uczestniczyć w wyborach. Ludzie nas pytają – kiedy będziemy znowu zbierać podpisy. Nie chcą się poddawać. Najlepszym rozwiązaniem, które możemy w tej chwili podjąć, to jest po prostu pójść i zagłosować, powiedzieć innym rodzicom o tym, co wydarzyło się 5 marca 2015 roku – Sejm po raz trzeci odrzucił obywatelską inicjatywę rodziców w sprawie edukacji – zaznacza Karolina Elbanowska.

Karolina i Tomasz Elbanowscy deklarują też, że fundacja dalej będzie wspierać rodziców, których dzieci mają iść do szkoły w wieku 6 lat.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl