fot. PAP/Leszek Szymański

Antypolskie działania Andreja Babisza

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki ocenił, że wypowiedź kandydata na prezydenta Czech, Andreja Babisza, to kolejny przejaw jego antypolonizmu. Podczas debaty Andrej Babisz stwierdził, że jeśli doszłoby do ataku na Polskę lub kraje bałtyckie, nie wysłałby na pomoc czeskich żołnierzy. Potem wycofał się z tych słów.

Jego kontrkandydat, b. szef komitetu wojskowego NATO, gen. Petr Pavel, podkreślił, że artykuł 5. Traktatu zobowiązuje Czechy do obrony sojuszniczego państwa. [czytaj więcej]

Odnosząc się do wypowiedzi Andreja Babisza, europoseł Ryszard Czernecki przypomniał, że to ciąg dalszy jego antypolskej narracji.

Babisz jest przywódcą liberalnej partii ANO i oligarchą z korzeniami czechosłowackiej służby bezpieczeństwa. W czasie kampanii wyborczej otwarcie przyznał, że Polski bardzo nie lubi. Wcześniej wypowiadał się przeciwko obecności polskich towarów i produktów w Czechach, a także ze względów wyborczych podgrzewał atmosferę w kontekście ekologii i kopalni Turów, bo uznał, że to jest paliwo wyborcze – zauważył Ryszard Czarnecki.

Europoseł PiS wyraził przekonanie, że były premier Andrej Babisz przegra wybory. Jak ocenił,  gen. Pert Pavel to człowiek rozsądny, który gwarantuje pewną stabilność.

Głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich w Czechach odbędzie się w najbliższe piątek i sobotę. Liderem sondaży jest Petr Pavel.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl