Andrzej Duda z rekordowym poparciem

Prezydent Andrzej Duda z coraz większym poparciem Polaków. Gdyby dzisiaj odbyła się II tura wyborów prezydenckich, Andrzej Duda uzyskałby 60 proc. głosów, a Bronisław Komorowski 40 proc. – wynika z sondażu TNS Polska dla tygodnika „wSieci”.

Aż 61 proc. Polaków uważa, że prezydent Andrzej Duda godnie reprezentuje Polskę.

Okazuje się, że marsze opozycji i ataki wymierzone w rząd Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta, odnoszą w społeczeństwie przeciwny skutek. Poparcie dla byłego prezydenta Komorowskiego – jak wynika z sondażu – spadło z 48 proc. z II tury ubiegłorocznych wyborów do 40 proc.

Badanie pokazuje, że wielu Polaków uodporniło się na prowokacje i medialną propagandę wymierzoną w obecną władze.

Społeczeństwo jest podzielone, ale chce zmian i widzi pierwsze rezultaty rządów PiS-u i prezydenta – mówi dr Arkady Rzegocki, politolog.

– Wielu Polaków ma duże nadzieje związane ze zmianą. Niezbyt udolnie działa opozycja, bo ona rzeczywiście jest w stanie zorganizować dość duże marsze, dość duże manifestacje, ale nie jest w stanie zaproponować lepszych zmian, tylko demonstruje pod hasłem: żeby było tak jak dawniej. To jest dużym  błędem, bo spora część polskiego elektoratu, spora część Polaków, chce zmian, chce poprawy funkcjonowania instytucji publicznych i państwa polskiego. Dostrzega, że zarówno prezydent Andrzej Duda, jak rząd PiS-u próbuje takie zmiany przeprowadzać, a w niektórych sektorach te zmiany są już wyraźne. Oprócz tego, z całą pewnością, bardzo duża aktywność na arenie międzynarodowej, szczególnie w ramach Grupy Wyszehradzkiej czy w związku ze zbliżającym się szczytem NATO. To są rzeczy, których wcześniej nie było – wskazuje dr Arkady Rzegocki.        

Według sondażu, aż 56 proc. Polaków uważa, że prezydent Andrzej Duda realizuje obietnice złożone w trakcie kampanii wyborczej. Natomiast 47 proc. jest zdania, że Andrzej Duda powinien ubiegać się o kolejną kadencję.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl