fot. PAP/Artur Reszko

Andrzej Duda odwiedził Podlasie

Prezydent Andrzej Duda gościł dziś w Sokółce na Podlasiu. Przybył także na cmentarz parafialny w Suchowoli, gdzie spoczywają rodzice błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Przebywając dziś na Podlasiu w Sokółce prezydent podkreślił, że będzie wspierał odbudowę wspólnot i przywracanie godności tym, którzy są w trudnej sytuacji. W sposób szczególny pomocy ze strony państwa potrzebują dziś polscy rolnicy i hodowcy, którzy ponieśli straty z powodu suszy. Prezydent osobiście chce zabiegać o adekwatną pomoc, która wyrówna straty. W jego ocenie to będzie trudne, bo polski rolnik nie jest dzisiaj w Unii Europejskiej równo traktowany. Zapewnił, że składane podczas kampanii wyborczej obietnice nie były puste.

– To nie były tylko obietnice. To była moja umowa zawarta z polskim społeczeństwem, z moimi rodakami, z moimi współobywatelami Rzeczypospolitej. Jeżeli zostałem wybrany, to znaczy, że treść tej umowy odpowiadała oczekiwaniom większości polskiego społeczeństwa. A moim obowiązkiem jest tę umowę zrealizować – mówił Andrzej Duda.

Po południu prezydent udał się na cmentarz parafialny w Suchowoli, gdzie spoczywają świętej pamięci rodzicie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, a którego proces kanonizacyjny jest w toku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj