fot. https://www.facebook.com/Alarm-dla-Klimatu-102873891495679/

„Alarm dla klimatu” – w polskich miastach zawyły syreny przed szczytem COP26

W samo południe w sześciu miastach Polski zawyły syreny. Akcja jest organizowana w związku z rozpoczynającym się w niedzielę szczytem klimatycznym COP26 w Glasgow. Zostały one uruchomione w ramach „Alarmu dla klimatu”.

Dźwięk syren można było usłyszeć w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Bydgoszczy. Filip Frąckowiak, warszawski radny PiS, wskazał, że ratusz obok symbolicznych gestów na rzecz klimatu powinien podjąć konkretne działania.

– Warto byłoby, aby Urząd Miasta Stołecznego Warszawy szybciej poradził sobie z tzw. kopciuchami, czyli piecami, w których można spalać dosłownie wszystko, a bardzo wiele lokalów komunalnych (należących do miasta) wciąż posiada takie piece. Miasto np. sadzi za mało drzew. Mimo że prezydent Trzaskowski bardzo wiele o tym mówi, to zasadził dosłownie kilka drzew w ostatnich akcjach, które miały na celu zwężanie ulic i rewolucyjną zmianę urbanistyczną. Warszawa może, a przede wszystkim powinna być zielona, ale to się nie stało i nie dzieje. Zamiast tego słyszymy syreny – zauważył Filip Frąckowiak.

Szczyty klimatyczne ONZ to doroczne globalne spotkania, podczas których negocjowane i ustalane są kolejne kroki na rzecz polityki klimatycznej.

W tym roku COP26 odbędzie się w Glasgow, w Wielkiej Brytanii. Konferencja rozpocznie się 31 października i potrwa do 12 listopada.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl