fot. pixabay.com

„Aktywny powrót do szkół po pandemii”

Trwa rejestracja do programu „Aktywny powrót do szkół po pandemii”. Dotychczas chęć udziału w projekcie zgłosiło ponad 20 tys. pedagogów. Inicjatywa jest skierowana do nauczycieli wychowania fizycznego.

Program ma pomóc uczniom w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po nauce zdalnej. Wuefiści, którzy zgłoszą się do projektu, wezmą udział w szkoleniach, na których otrzymają wskazówki, jak zachęcić uczniów do aktywności.

Po ukończeniu I etapu kursu nauczyciele zdobędą certyfikat i będą mogli ubiegać się o dofinansowanie dodatkowych zajęć sportowych. Anna Ostrowska, rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki, wyjaśnia zasady udziału w programie.

– Aby zgłosić chęć uczestnictwa w programie, nauczyciel wypełnia formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie internetowej www.wfzawf.pl. W formularzu nauczyciel podaje kod dostępu, który został przesłany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do każdego dyrektora szkoły. Po rejestracji  zgłoszenie zostaje przesłane do konkretnego ośrodka szkoleniowego, czyli do właściwej Akademii Wychowania Fizycznego, która bezpośrednio kontaktuje się ze zgłoszonym nauczycielem i wskazuje termin oraz tematykę szkolenia – mówi Anna Ostrowska.

Program jest realizowany przez resort edukacji i nauki we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego. Rekrutacja do projektu potrwa do końca roku szkolnego.

RIRM

drukuj