fot. freepik.com

Akt oskarżenia przeciwko działaczce inicjatywy „Aborcyjny Dream Team”. Rozprowadzała przez internet wczesnoporonne tabletki

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko 47-letniej działaczce inicjatywy „Aborcyjny Dream Team”.  Chodzi o „pomoc w przerwaniu ciąży”, czyli przyczynianie się do zabijania  nienarodzonych dzieci.

Jak przekazała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, zawiadomienie w tej sprawie złożył mężczyzna, którego żona, będąc w 12. tygodniu ciąży, zamówiła przez internet paczkę z tabletkami poronnymi.

„Kobieta zamówiła paczkę przez internet na stronie +Ciocia Basia – women help women+. Mężczyzna domyślał się, że w paczce są tabletki poronne. W oparciu o opinię biegłego ustalono, że leki te zawierają substancję powodującą obkurczenie macicy, co skutkuje wydaleniem jej zawartości. Ustalono także, skąd przedmiotowa przesyłka została nadana” – podała Prokuratura.

W toku postępowania śledczy przeszukali mieszkanie kobiety, potwierdzili działanie przekazanych leków oraz ustalili nadawcę przesyłki. W akcie oskarżenia śledczy zarzucili Justynie W. popełnienie przestępstw polegających na przyczyniania się do przerwania ciąży poprzez dostarczenie tabletek poronnych.

Śledczy oskarżyli też kobietę o wprowadzenie do obrotu produktu bez wymaganego pozwolenia oraz o posiadanie innych medykamentów bez stosownego pozwolenia.

Działaczka „Aborcyjnego Dream Teamu” nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów i odmówiła składania wyjaśnień. Grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności.

 RIRM

drukuj