fot. aksim.edu.pl

AKSiM w Toruniu utworzy nowy kierunek – prawo. Jest zgoda ministra edukacji i nauki

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała pozwolenie na utworzenie nowego kierunku jednolitych studiów magisterskich, jakim jest prawo.  Decyzję w tej sprawie podpisał minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, o czym poinformował rektor uczelni, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR podkreślił, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej ma już doświadczenie w szkoleniu sędziów i prokuratorów.

– Pan minister podpisał już pozwolenie na otwarcie nowego kierunku, jakim jest prawo. Jako uczelnia mamy już doświadczenie w szkoleniu sędziów, prokuratorów od strony edukacji medialnej, a w tej chwili będziemy mogli już szkolić w kierunku prawa. Mamy wyśmienitą kadrę. Polska Komisja Akredytacyjna zaakceptowała to bardzo jednoznacznie. Cieszymy się, iż zostaliśmy zaopiniowani, a pan minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek, podpisał się pod zgodą na otwarcie kierunku prawo w AKSiM. Serdecznie zapraszamy naszą polską młodzież do studiowania prawa w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – powiedział o. dr Zdzisław Klafka.

Decyzję o utworzeniu prawa na toruńskiej akademii – po zasięgnięciu opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej – wydał minister edukacji i nauki.

„Udzielam Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, pozwolenie na utworzenie jednolitych studiów magisterskich i profilu praktycznym na kierunku prawo” – stanowi dokument, który podpisał Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w MEiN.

Do decyzji o otwarciu nowego kierunku w AKSiM odniósł się również sam minister Przemysław Czarnek na antenie Radia Maryja.

– Gratuluję tego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Z wielką przyjemnością podpisuję zgodę na  kierunek prawo w tej wspaniałej szkole z wielkimi tradycjami, która będzie kształciła prawników – wskazał szef resortu edukacji i nauki.

decyzja-prawo-jsm-AKSiM-w-Toruniu-ANS

W misję i strategię uczelni wpisuje się potrzeba kształcenia prawników, którzy w swojej działalności zawodowej kierowaliby się etosem i rzetelnością.

– Wierzymy, że rzetelne przygotowanie studenta uwzględniające w swoich działaniach troskę o przekazanie koniecznej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych potrzebnych do sprawnego i odpowiedzialnego wykonywania zawodu prawnika przyczyni się do trwałego budowania przewagi konkurencyjnej absolwentów, poprzez wysoką jakość ich pracy uwzględniającej etykę i zasady katolickiej nauki społecznej – podkreśliła dr Dorota Żuchowska, dziekan AKSiM

Studia prawnicze w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej będą kolejnymi studiami o profilu praktycznym – obok dziennikarstwa i komunikacji społecznej, politologii, informatyki, informatyki medialnej oraz pielęgniarstwa.

RIRM/AKSiM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl