fot. TT/@MEIN_GOV_PL

[TYLKO U NAS] Min. P. Czarnek: Liberałowie zauważają dobrą pracę MEiN, dlatego krytykują bez rozumu i bez pokrycia w rzeczywistości

Jak ks. kard. Stefan Wyszyński sprawdzał rano prasówkę i nic nie było na jego temat, to podobno wzywał sekretarza i kazał mu się bardziej starać, bo komuniści nie zauważali jego dobrej pracy. Liberałowie zauważają moją dobrą pracę, dlatego krytykują bez rozumu i bez pokrycia w rzeczywistości – powiedział dr hab. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, odnosząc się do ataków na MEiN. Szef resortu w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja podsumował także zakończony dziś rok szkolny.

W piątek zakończył się kolejny rok szkolny. Choć dla większości oznacza to koniec nauki aż do września, to maturzyści i ósmoklasiści wciąż czekają na wyniki egzaminów. Tymczasem w ogniu krytyki znalazł się minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek.

– Jak ksiądz kardynał Stefan Wyszyński sprawdzał rano prasówkę i nic nie było na jego temat, to podobno wzywał sekretarza i kazał mu się bardziej starać, bo komuniści nie zauważali jego dobrej pracy. Liberałowie zauważają moją dobrą pracę, dlatego krytykują bez rozumu i bez pokrycia w rzeczywistości – mówił szef resortu edukacji i nauki.

Burzę w mediach wywołała ostatnia rozmowa wiceministra edukacji i nauki, Tomasza Rzymkowskiego, któremu przypisuje się słowa wypowiedziane przez redaktor Beatę Lubecką. [czytaj więcej]

– Pan wiceminister oświadczył mi dzisiaj rano, że od poniedziałku będzie pozywał wszystkie portale internetowe, które wkładają mu w usta słowa wypowiedziane przez redaktor Beatę Lubecką. To jest draństwo i hucpa niemająca nic wspólnego z dziennikarstwem. To kłamstwo, szczucie oraz podburzanie nauczycieli tuż przed wakacjami, czyli przed czasem, w którym powinni odpocząć, a nie czuć się podburzani – powiedział dr hab. Przemysław Czarnek.

Niektóre środowiska swoją uwagę skupiły na podręczniku do przedmiotu Historia i Teraźniejszość.

– Pan profesor Wojciech Roszkowski w rozdziale, w którym opisuje rewolucję społeczną i kulturową z 1968 roku, wskazuje na jednego z europarlamentarzystów, który wsławił się swoimi pedofilskimi wyczynami, jakie zresztą opisał. Profesor przytoczył słowa tego europosła, żeby pokazać, iż rewolucja społeczna, kulturowa z 1968 roku bardzo często miała przywódców, którzy w gruncie rzeczy nie mają nic wspólnego z moralnością i wartościami. Sprawą oburzyła się komisja do spraw walki z pedofilią, a ja pytam: dlaczego komisja nie oburza się na programy nauczania rozmaitych fundacji, które na wczesnym etapie szkolnym wprowadzają edukację seksualną twardą typu B? Dlaczego nie oburza się na „Zdrovve Love”, którego treść nie nadaje się do tego, żeby ją powtórzyć dorosłym na antenie? Komisja oburzyła się na to, iż pan profesor Wojciech Roszkowski ujawnia skandaliczne fakty z życia polityków, którzy dzisiaj współrządzą Unią Europejską – zaakcentował gość Radia Maryja.

Minister edukacji przedstawił krótkie podsumowanie zakończonego roku szkolnego.

– Zakończony rok szkolny był dużo lepszy niż poprzedni. Ponadto był spokojniejszy, jeśli chodzi o tryb nauczania. W 95 procentach mieliśmy do czynienia z nauką zdalną (…). To był okres uzupełnienia, nadrabiania zaległości, które powstały w wyniku nauki zdalnej w poprzednim roku szkolnym. To był bardzo dobry rok, choć był pełen wyzwań i zadań, które zostały zrealizowane oraz egzaminów, które wszyscy zdaliśmy – podkreślił polityk.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1540310354508611586

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1540317689826140161

Dr hab. Przemysław Czarnek odniósł się ponadto do nowelizacji prawa oświatowego. Szef resortu edukacji poinformował, że w najbliższym tygodniu spotka się z urzędnikami z Kancelarii Prezydenta RP. Później ustawa w trybie poselskim trafi do Sejmu.

Gość „Aktualności dnia” duże nadzieje pokłada w Akademii Kopernikańskiej, wokół której narosło już kilka fake newsów.

– To nie jest konkurencja dla żadnej uczelni. To płaszczyzna współpracy dla polskich i zagranicznych profesorów, w tym także Polaków z zagranicy, których jest bardzo wiele. To podmiot, który będzie dysponował środkami na granty dla najwybitniejszych polskich młodych naukowców oraz na nagrody za wybitne osiągnięcia polskich naukowców – można powiedzieć, że to będą takie polskie Noble. Będzie to podmiot, który zajmie się organizacją cyklicznych Kongresów Kopernikańskich. Akademia Kopernikańska będzie żywym pomnikiem poświęconym Mikołajowi Kopernikowi – zaznaczył dr hab. Przemysław Czarnek.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od października rozpocznie nowy kierunek – prawo.

– Gratuluję tego Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Z wielką przyjemnością podpisuję zgodę na  kierunek prawo w tej wspaniałej szkole z wielkimi tradycjami, która będzie kształciła prawników – powiedział szef resortu edukacji.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. hab. Przemysława Czarnka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl