Akcja „Znicz 2014”: wzmożone kontrole na drogach

Rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2014”. Potrwa do niedzieli. W tym czasie na drogach pojawi się więcej patroli policji, kontrolujących bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze.

Funkcjonariusze apelują, aby w tym dniu kierowcy w sposób szczególny zachowali ostrożność w czasie jazdy – mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji.

– Policjanci przede wszystkim są na drogach po to, żeby pomagać. Wszędzie tam, gdzie zaczną tworzyć się korki, albo będziemy starali się wyłączać sygnalizację świetlną, albo policjant będzie kierował ruchem. Apeluję do wszystkich państwa, żeby bezwzględnie kierować się wskazówkami przekazywanymi przez funkcjonariuszy. Będzie to bardzo istotne, żeby rozładować korki, ewentualnie przyspieszyć przepustowość wszelkich dróg. Proszę też nie jeździć na pamięć, zwrócić szczególną uwagę na to, że w tych dniach zmienia się organizacja ruchu w okolicach cmentarzy. Proszę zwracać baczną uwagę na znaki – powiedziała Wioletta Dąbrowska.

Rzecznik toruńskiej policji dodała, że w najbliższych dniach na dłużej opuszczamy nasze domy, dlatego warto zabezpieczyć się przed ewentualnymi włamaniami.

W czasie ubiegłorocznej akcji „Znicz”, trwającej 4 dni, na polskich drogach doszło do 338 wypadków, w których zginęło 38 osób, a 410 zostało rannych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl