Trwa akcja „Znicz 2016”: policja apeluje o bezpieczną jazdę

Na polskich drogach trwa policyjna akcja „Znicz”. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych na drogach pojawiło się więcej patroli. Policja apeluje o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę.

Służby mundurowe zwracają uwagę, że przyczyną większością wypadków jest brawura jazdy kierowców i nadmierna prędkość.

Policjanci podkreślają, że warto dbać o swoje bezpieczeństwo. Kierowcy powinni wsiadać do samochodów trzeźwi i wypoczęci, a podczas dłuższych jazd robić krótkie postoje – mówi nadkomisarz Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Do wszystkich osób, które w tej chwili wybierają się jeszcze w podróż, po to by dojechać na groby swoich bliskich, zwracamy się z apelem o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy o tym, że to są wyjazdy rodzinne, w których jedziemy z całą rodziną i jeżeli dochodzi do jakichkolwiek zdarzeń, to te skutki są tragiczne. My podajemy liczby, ale za tymi statystykami stoją ludzie, ich życie, zdrowie i ludzkie tragedie. Jak mantrę zawsze powtarzamy i prosimy o bezpieczną i ostrożną jazdę, o szanowanie przepisów ruchu drogowego, a także szanowanie innych uczestników ruchu drogowego po to, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu – podkreśla Renata Laszczka-Rusek.

Tegoroczna akcja „Znicz 2016” potrwa do 2 listopada. W tym czasie wspólne patrole policjantów i strażników miejskich będzie można spotkać m.in. w pobliżu cmentarzy.

Funkcjonariusze na drogach sprawdzają też stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszają się po drogach.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl