fot. wikiepedia

Akcja ratunkowa w Kazaniu

Nawet 25 osób może znajdować się pod gruzami dużego centrum handlowego, które spłonęło w rosyjskim Kazaniu. W wyniku pożaru, śmierć poniosło pięć osób, a 55 zostało rannych. Według różnych źródeł z płonącego kompleksu ewakuowano od 200 do 600 osób.

Pożar, do wybuchu którego doszło wczoraj w Kazanie – stolicy Tatarstanu, objął 4 tys. metrów kwadratowych powierzchni w handlowym kompleksie „Admirał”. Całkowita powierzchnia kompleksu to około 20 tys. metrów kwadratowych.

Na trzech kondygnacjach handlowano różnymi dobrami konsumpcyjnymi, były tu też kawiarnie, restauracja i parking na 1000 samochodów. Żywioł spowodował ogromne straty.

Wszystko zostało zniszczone. Wszystkie towary. To naprawdę było warte wiele. Nawet kilka milionów. Nic nie udało się uratować. Moja przyjaciółka prawdopodobnie też tam została. Została w środku, pod gruzami – powiedziała Nigora, mieszkanka Kazania.

Rozbiórka gruzów – jak poinformował naczelnik miejscowego wydziału Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji Igor Pańczyszyn – zajmie około dwóch dni. Jak zauważył, w budynku nie było żadnego systemu do gaszenia pożarów.


TV Trwam News

drukuj