fot. PAP

Akcja Katolicka apeluje o zaprzestanie szkalowania Kościoła w telewizji publicznej

Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej apeluje o zaprzestanie szkalowania Kościoła w telewizji publicznej. List otwarty w tej sprawie zarząd skierował do prezesa TVP Juliusza Brauna. Komunikat został odczytany w minioną niedzielę, we wszystkich kościołach Diecezji Tarnowskiej.

W liście otwartym zarząd Akcji Katolickiej nie zgadza się na niemal codzienne epatowanie informacjami nadawanymi przez Telewizję Polską o przypadkach pedofilii z udziałem duchownych Kościoła Katolickiego w Polsce.

„Częstotliwość pojawiania się tych informacji oraz sposób ich prezentacji sprawiają na odbiorcach wrażenie, że duchowieństwo polskie to ludzie, przed którymi za wszelką cenę rodzice powinni chronić swoje dzieci. Jest to całkowicie fałszywy obraz, kreowany naszym zdaniem, przez niechętne Kościołowi środowiska lewackie i ateistyczne – czytamy w liście.

Prezes zarządu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Bożena Kwitowska podkreśla, że zjawisko opisywane w mediach nie jest obserwowane na co dzień w parafiach – wręcz przeciwnie – księża pełniący w nich posługę są wzorem cnót ewangelicznych i obywatelskich.

– Uważamy, że przypadki pedofilii, zawsze oczywiście godne potępienia powinny być przedmiotem śledztwa właściwych organów państwa i upubliczniane dopiero po prawomocnym wyroku sądu. To, co teraz jest prezentowane przez telewizję publiczną przypomina najgorsze praktyki okresu stalinowskiego. Jako obywatele państwa polskiego, którzy finansują publiczną działalność telewizji w formie comiesięcznego abonamentu zwróciliśmy się do Pana Prezesa, aby podległe mu redakcje zaprzestały szkalowania Kościoła i obrażania uczuć religijnych katolików, bo jeżeli na naszych pasterzy rzuca się kalumnie, czy niesprawdzone informacje to bezpośrednio dotyka to całego Kościoła, który stanowimy razem z hierarchią kościelną – zwrócił uwagę Bożena Kwitowska.

Treść listu otwartego wystosowanego do Prezesa TVP

RIRM/ Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej

drukuj