(fot. PAP)

„W trosce o człowieka i dobro wspólne”

„W trosce o człowieka i dobro wspólne” – to temat dzisiejszej konferencji, która rozpocznie się w gmachu polskiego Sejmu. Organizatorem wydarzenia jest polska Akcja Katolicka i parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Otwarcie konferencji nastąpi o godzinie 10.00.  Sympozjum poprowadzi Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej – Halina Szydełko oraz Przewodniczący parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich – poseł Robert Telus.

Głównym prelegentem spotkania będzie ks. abp Józef  Kupny.
Sympozjum  będzie się opierać o dokument Konferencji Episkopatu Polski pt.: „W trosce o człowieka i dobro wspólne”, który mówi o kwestiach dotyczących godności człowieka, kultury, etyki w życiu politycznym, gospodarczym oraz mediów – mówi Halina Szydełko, prezes Akcji Katolickiej w Polsce:

–  Celem tej konferencji jest przypomnienie dokumentu i treści w nim zawartych zwłaszcza teraz, kiedy widoczny jest atak na Kościół i na rodzinę. Ten dokument upomina się o godność osoby ludzkiej. Jest w nim również mowa o ochronie dzieci nienarodzonych. Każda sfera naszego życia jest w tym dokumencie uwidoczniona – powiedziała Halina Szydełko.

Poseł Robert Telus zwrócił uwagę na ważność tego wydarzenia, w wymiarze zarówno religijnym, jak i państwowym.

Jest to bardzo ważny temat, dlatego że walka z Kościołem, z katolicyzmem nasila się. My, katolicy musimy się jednoczyć i rozmawiać po to, aby mieć świadomość i wiedzę, jaką powinniśmy przyjąć postawę i jak powinniśmy działać w polityce dla dobra wspólnego – akcentował poseł Robert Telus.

Członek PiS zaznaczył, iż w konferencji może wziąć udział każdy, lecz w szczególności obecni będą członkowie Akcji Katolickiej z całej Polski.

RIRM

 

 

drukuj