fot. aksim.edu.pl

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza do podjęcia studiów

Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiły dziś ogólnopolskie wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Egzamin dojrzałości otwiera absolwentom szkół średnich drogę do podjęcia wymarzonych studiów. Wielu z nich od dawna zastanawia się nad wyborem szkoły wyższej i kierunku. Ofertę przygotowała Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Akademia oferuje szeroki i różnorodny wachlarz kierunków kształcenia. Nowością od nowego roku akademickiego jest prawo. Trwa nabór na jednolite studia magisterskie.

Dziekan uczelni, dr Dorota Żuchowska, wskazała, że na studiach będzie położony nacisk na praktykę.

– Studia zapewniają szeroką gamę praktyk zawodowych, przedmiotów do wyboru oraz większy zakres, jeśli chodzi o język angielski. Bardzo ciekawym modułem – charakterystycznym tylko dla naszej uczelni, gdy mówimy o Polsce – jest moduł umiejętności miękkich w zawodzie prawnika. Obejmuje on nie tylko pracę w grupie, współpracę, ale także umiejętności autoprezentacji, wystąpień na forum publicznym i przed kamerą, a także retoryki. Ten aspekt wiąże się z prowadzonymi od wielu lat szkoleniami dla grupy sędziów i prokuratorów, asesorów sądowych, które prowadzi nasza uczelnia – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

AKSiM prowadzi też studia I stopnia na kierunkach: dziennikarstwo, politologia, i informatyka medialna. Studenci mogą kontynuować naukę na studiach uzupełniających.

Ponadto Akademia kształci na kierunku pielęgniarstwo. Mury uczelni z tytułem inżyniera od lat opuszczają również absolwenci informatyki.

Uczelnia oferuje ponadto szereg kierunków na studiach podyplomowych, a także prestiżowe studia Master of Business Administration dla kadry zarządzającej.

Wśród absolwentów liceów ogólnokształcących egzamin maturalny z języka polskiego zdało 96 proc. abiturientów, egzamin z matematyki zdało 86 proc., a spośród tych, którzy wybrali język angielski – zdało go 96 proc. Wśród absolwentów techników egzamin maturalny z polskiego zdało 92 proc. abiturientów, egzamin z matematyki zdało 75 proc., a spośród tych, którzy wybrali język angielski – zdało go 92 procent.

W sumie maturę zdało 78,2 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 15,5 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl