fot. https://pixabay.com/

Afganistan: liczba ofiar śmiertelnych zamachu w kabulskim meczecie wzrosła do 21

Liczba ofiar śmiertelnych środowego zamachu bombowego w meczecie w Kabulu wzrosła do 21 – przekazała afgańska policja. Wśród 33 rannych jest kilkoro dzieci. Początkowo informowano o kilku zabitych.

Według naocznego świadka, jednego z mieszkańców dzielnicy Chair Chana, w której znajduje się meczet, sprawcą ataku był zamachowiec samobójca – podała agencja AP. Jak dotąd żadne ugrupowanie nie przyznało się do dokonania zamachu.

Świadkowie zdarzenia mówili o potężnej eksplozji w północnej części stolicy Afganistanu, w wyniku której w wielu okolicznych budynkach szyby powylatywały z okien.

Lokalna filia tzw. Państwa Islamskiego nasiliła ataki wymierzone w cywilów i osoby związane z obecnymi władzami kraju od czasu objęcia rządów w Afganistanie przez talibów w sierpniu 2021 roku, gdy wojska USA i NATO podjęły decyzję o wycofaniu się z tego kraju.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl