fot. Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Trwa XXII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Uczestnicy XXII Rajdu Katyńskiego im. komandora Wiktora Węgrzyna dotrą dzisiaj do Bukaresztu. W stolicy Rumunii motocykliści będą uczestniczyć m.in. we Mszy świętej. Spotkają się też z rodakami w Domu Polskim.

Uczestnicy Rajdu dotąd odwiedzili już m.in. austriackie wzgórze Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski dowodził bitwą pod Wiedniem oraz Budapeszt.

W kolejnych dniach udadzą się m.in. do Warny, Kiszyniowa i Kamieńca Podolskiego. Tam odwiedzą miejsca związane z polską historią.

Bronisław Biel, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, wskazuje, że w rajdzie jadą też nowi uczestnicy.

W Rajdzie około 2/3 uczestników jest nowych. Czekają oni wiele lat, żeby zabrać się na tę wyprawę. Bardzo to przeżywają zauważa Bronisław Biel.

XXII Motocyklowy Rajd Katyński im. komandora Wiktora Węgrzyna wyruszył 13 sierpnia z Warszawy. W tym roku bierze w nim udział 57 uczestników.

Rajd potrwa do 28 sierpnia. Zakończy się w Drohiczynie. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj