fot. pixabay.com

IMGW ostrzega: upał w całym kraju

Czwartek to kolejny upalny dzień w całym kraju. Termometry mogą pokazywać więcej niż 30 stopni Celsjusza – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty przed upałem mają drugi stopień i obowiązują we wszystkich województwach.

Tylko nad morzem, w górach i we wschodnich powiatach województwa podkarpackiego i lubelskiego nie ma w ostrzeżeń przed upalną pogodą. Na pozostałym obszarze synoptycy prognozują, że temperatura w dzień wyniesie nawet 30-34 stopnie, a w nocy będzie sięgać 20 stopni. IMGW wydał alerty drugiego, średniego stopnia na terenie wszystkich 16 województw.

W zachodnich powiatach województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego w czwartek może też zagrzmieć. Obowiązują tam ostrzeżenia pierwszego, najniższego stopnia przed burzą. Według IMGW w czasie burz spać może do 25 mm deszczu i wiać w porywach do 85 km/h. Miejscami burzom może towarzyszyć grad.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl