A. Zalewska: Chcemy zbudować z samorządowcami nowoczesną subwencję oświatową

O wdrażaniu reformy edukacji w województwie pomorskim mówiła dziś goszcząca w Gdyni minister edukacji narodowej, Anna Zalewska.

Podczas spotkania z lokalnymi samorządowcami w gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym szefowa MEN zapewniała, że reforma oświaty nie przyniesie zwolnień wśród nauczycieli.

– Poinformowaliśmy samorządowców o tym, jakie toczą się prace. Dzisiaj rozpoczynają się warsztaty na temat subwencji oświatowej. Chcemy zbudować z samorządowcami nową, nowoczesną, subwencję oświatową by odpowiadała na potrzeby dzisiejszego świata a przede wszystkim była zainspirowana niżem demograficznym, który rzeczywiście jest dramatyczny – podkreślała minister edukacji.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl