fot. twitter.com/arekmularczyk

A. Mularczyk: Adresatem wszystkich roszczeń powinny być Niemcy, bo to Niemcy są odpowiedzialne za wywołanie II wojny światowej

Adresatem wszystkich roszczeń powinny być Niemcy, bo to Niemcy są odpowiedzialne za wywołanie  II wojny światowej – powiedział w rozmowie z TV Trwam Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec, na temat żydowskich roszczeń wobec Polski.

Niebawem zostanie opublikowany raport dotyczący polskich strat wojennych w czasie II wojny światowej. To ważny dokument, zwłaszcza w obliczu żydowskich roszczeń wobec Polski.

Środowiska żydowskie coraz głośniej domagają się od Polski odszkodowań. To jednak  zarówno w  świetle prawa, jak i faktów jest  zupełnie bezpodstawne.

– Adresatem wszystkich roszczeń powinny być Niemcy, bo to Niemcy są odpowiedzialne za wywołanie  II wojny światowej i to na nie spada odpowiedzialność zaspakajania wszelkich roszczeń zarówno wobec środowiska żydowskiego, jak i wobec Polski – powiedział Arkadiusz Mularczyk.

Poseł podkreślił, że Polska również nie dostała reparacji, z czym jednak nie zgadza się Światowy Kongres Żydów i krytykuje premiera Mateusza Morawieckiego. W odpowiedzi na ataki niebawem zostanie opublikowany raport o stratach wojennych.

– My w tym raporcie opiszemy straty materialne, straty ludzkie, koszt okupacji niemieckiej. Pokażemy, ile Niemcy są nam dzisiaj winne, ile powinni nam zapłacić – mówił parlamentarzysta.

Wszystkie te działania mają pokazać, że to Polska jest ofiarą II wojny światowej i w ten sposób zamknąć temat roszczeń środowisk żydowskich, które są jednym z  czynników budującym napięcie na linii Polska – Izrael.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj