Gdańsk: J. Kaczyński mówił o inwestycjach w gospodarce morskiej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński gościł w Gdańsku, gdzie mówił między innymi o inwestycjach w gospodarce morskiej, tych obecnych jak i prognozach na przyszłość.

200 mln jest przeznaczonych na port w Ustce, mamy do czynienia z programem pogłębiania torów wodnych w Świnoujściu. Będą mogły wchodzić tam statki o ładowności 40 tys. ton – w tej chwili jest 20 tysięcy ton. Te plany, sięgające niekiedy 2040 roku, mają doprowadzić do tego, że także nowe dziedziny gospodarki – których dotąd nie kojarzono z morzem, jak energetyka – mają się rozwinąć. Jest plan tworzenia siły energetycznej w oparciu o wiatraki morskie rzędu 10 tysięcy megawatów, […]a więc to są cztery bardzo duże elektrownie spośród tych klasycznych, które dziś w Polsce funkcjonują. To przeszło dwa razy więcej niż największa elektrownia w Europie czyli Bełchatów – powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS poinformował również o planie odbudowy polskich stoczni, który spotyka się jednak z niemałymi trudnościami. Polska Żegluga Morska zaczyna przynosić zyski – dodał.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl