A. Macierewicz: Raport ws. katastrofy smoleńskiej zostanie przedstawiony natychmiast, kiedy pozwolą na to sprawy związane z pandemią

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że raport ws. katastrofy smoleńskiej zostanie przedstawiony natychmiast, kiedy pozwolą na to sprawy związane z pandemią.  

Szef podkomisji badającej przyczyny tragedii powiedział na antenie Radia Maryja, że raport oraz wszystkie jego podstawowe wnioski i tezy były gotowe przed 10 kwietnia.

W tym roku minęło 10 lat od katastrofy rządowej maszyny. Nad wyjaśnieniem jej przyczyn pracowała specjalna podkomisja. 

– Raport i jego podstawowe wnioski, tezy są oczywiście gotowe i to już przed 10 kwietnia. Będzie on opublikowany natychmiast, jak pozwolą na to sprawy związane z pandemią. Coraz bardziej odmrażamy różnego rodzaju dziedziny życia. Myślę, że będzie można też niedługo zrobić konferencję, na której raport zostanie przedstawiony. Nie sądzę, żeby mogło to się dokonać w trakcie kampanii wyborczej, więc sądzę, że zaraz po niej będzie to można opinii publicznej przedstawić – oznajmił Antoni Macierewicz.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział wcześniej, że do katastrofy rządowego TU 154-M doszło na skutek dwóch eksplozji.

Jak tłumaczył, najpierw nastąpiła eksplozja lewego skrzydła, a nad samym lotniskiem doszło do wybuchu w centropłacie, który zniszczył maszynę.

10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, w tym śp. prezydent Lech Kaczyński. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RIRM

drukuj