[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Naród polski ma prawo bronić swojego dobrego imienia i swojej historii

Naród polski ma prawo bronić swojego dobrego imienia, ma prawo bronić swojej historii, ma prawo bronić godności tych, którzy poświęcali życie nie tylko walcząc o niepodległość Polski, ale także chroniąc życie innych ludzi, poświęcając swoje rodziny, siebie samych po to, żeby nie dać się nienawiści, po to, żeby ten odrażający hitlerowski totalitaryzm, który wprowadził śmierć i zniszczenie do Polski, powstrzymać, ratując każde życie – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Polacy muszą wyjaśniać innym narodom, które nie miały podobnych doświadczeń, czego doświadczali podczas II wojny światowej i co było tego przyczyną – podkreślił Antoni Macierewicz.

– Musimy oczywiście swojego dobrego imienia bronić na całym świecie, bronić w Polsce, ale także na całym świecie, wyjaśniając, tłumacząc innym narodom, innym państwom, które często po prostu nie miały takich doświadczeń. (…) Ludziom w Europie Zachodniej trudno jest po prostu sobie uświadomić, iż w Polsce Niemcy mordowali Polaków wraz z całymi rodzinami dlatego, że pomagali oni Żydom, że ratowali rodziny żydowskie, że ratowali dzieci żydowskie, że ich chronili – tłumaczył polityk.

Polacy byli jedynym narodem, który podczas II wojny światowej nie kolaborował z Niemcami w organizowaniu Holokaustu – zwrócił uwagę poseł.

– Większość państw Europy kolaborowała z Niemcami, kolaborowała z hitlerowcami, także duża część kolaborowała w organizowaniu Holokaustu. To Polacy byli jedynymi, którzy nie kolaborowali – akcentował.

Polski naród powinien chwalić się bohaterskimi czynami w przeszłości, jednak mówiąc o tym czujemy pewnego rodzaju niezręczność – ocenił wiceprezes PiS.

– Polacy są wychowani w takim przekonaniu, iż nasze działania, nasze bohaterstwo, nasze zalety są oczywiste i mówienie o nich jest pewnego rodzaju niezręcznością, a nawet czujemy się czasami zażenowani musząc tłumaczyć, jak naprawdę wyglądało bohaterstwo naszych ojców i naszych dziadów – wyjaśnił polityk.

Istotną rzeczą z punktu widzenia Polski jest sprowadzenie do naszego kraju wojsk amerykańskich, dzięki czemu Polska jest w stanie obronić się przed zagrożeniem ze Wschodu – zaznaczył Antoni Macierewicz.           

– Historycznym osiągnięciem ostatnich dwóch lat jest sprowadzenie wojsk amerykańskich i wojsk natowskich do Polski, jest stworzenie sytuacji geopolitycznej, która raz na zawsze ma szansę obronić Polskę przed jakimkolwiek naciskiem ze Wschodu. Utrzymanie Sojuszu polsko-amerykańskiego jest absolutnym fundamentem i absolutnym priorytetem działań politycznych i geopolitycznych rządu polskiego – wskazał poseł PiS.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl