fot. PAP/Jacek Turczyk

Ł. Szumowski po rozmowach z rezydentami: Idziemy w dobrym kierunku

Myślę, że idziemy w dobrym kierunku, zbliżamy się w swoich stanowiskach, jednak nadal w wielu punktach mamy protokoły rozbieżności – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski po czwartkowych rozmowach z lekarzami rezydentami.

Po godzinie 19.00 w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zakończyło się spotkanie ministra zdrowia z lekarzami rezydentami, którzy domagają się wzrostu nakładów na zdrowie i podwyżek.

„Przedłożyliśmy konkretne propozycje, omówiliśmy wszystkie obszary, począwszy od nakładów na służbę zdrowia poprzez warunki pracy i płacy lekarzy rezydentów oraz lekarzy specjalistów. Omówiliśmy zachęty dla lekarzy do pozostawania w Polsce, omówiliśmy odbiurokratyzowanie systemu oraz skrócenie kolejek i cyfryzację służby zdrowia” – mówił po spotkaniu minister zdrowia.

Przyznał, że rozmowy były trudne, ponieważ „dotyczą bardzo poważnych tematów”.

„Zbliżamy się w swoich stanowiskach, jednak nadal mamy protokoły rozbieżności w wielu punktach” – powiedział Łukasz Szumowski.

Poinformował, że następne spotkanie zaplanowano na czwartek 8 lutego na godz. 16.00.

„Czeka nas teraz ciężka praca musimy dla dobra pacjentów wypracować już te konkretne propozycje, postarać się te protokoły rozbieżności doprecyzować i znaleźć rozwiązanie tak żebyśmy się porozumieć” – podkreślił minister.

„Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i te rozbieżności uda się w końcu wypracować” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj