fot. tv trwam

A. Macierewicz: Ponad 32 proc. głosów to zdecydowane poparcie dla PiS-u w skali całego kraju

To potwierdzenie tej decyzji Polaków z jesieni 2015 roku, że tak dalej, jak było w ciągu ostatnich 30 lat, być nie może. Warto pamiętać, że do wyborów poszło ponad 51 proc. wyborców, więc te ponad 32 proc. to bardzo duża liczba głosujących i zdecydowane poparcie dla PiS-u w skali całego kraju – powiedział o wynikach wyborów samorządowych Antoni Macierewicz.

Prawo i Sprawiedliwość na pierwszym miejscu przed Koalicją Obywatelską i PSL – tak zdecydowali Polacy w wyborach do sejmików – wynika z sondażu IPSOS. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej wygrali z kolei w większych miastach.

Frekwencja plasuje się na rekordowym poziomie w historii wyborów samorządowych i wynosi 51,3 proc.

Według sondażu PiS wygrało wybory do sejmików w 9 województwach, m.in. na Mazowszu, w Małopolsce i na Podkarpaciu; Koalicja Obywatelska w 7 województwach, m.in. na Pomorzu i w Wielkopolsce.

To wielkie zwycięstwo programu „Dobrej zmiany” – tak wybory ocenia wiceprezes PiS-u Antonii Macierewicz.

– To potwierdzenie tej decyzji Polaków z jesieni 2015 roku, że tak dalej, jak było w ciągu ostatnich 30 lat, być nie może. To bardzo istotne, dlatego że mieliśmy w ciągu ubiegłego czasu sondaże, opinie mediów, działania propagandowe, ale nie wiedzieliśmy, jakie jest obiektywne stanowisko Polaków. Warto pamiętać, że do wyborów poszło ponad 51 proc. wyborców, więc te ponad 32 proc. to bardzo duża liczba głosujących i zdecydowane poparcie dla PiS-u w skali całego kraju – podkreśla Antoni Macierewicz.

W pierwszej turze wybory na prezydentów miast rozstrzygnęły się między innymi w Warszawie, gdzie wygrał Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. W Łodzi zwyciężyła popierana przez Koalicję Obywatelską Hanna Zdanowska.

W Katowicach wybory wygrał Marcin Krupa popierany przez SLD i PiS. Druga tura odbędzie się między innymi w Krakowie i Gdańsku. Oficjalne wyniki wyborów PKW ma zaprezentować najpóźniej w czwartek.

RIRM

drukuj