A. Macierewicz: „Nad opozycją wisi znak zapytania ws. lojalności wobec państwa”

Trzeba zastanowić się, czy mamy w Polsce do czynienia z opozycją, czy też mamy do czynienia z działaniem na szkodę państwa – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Szef MON-u stwierdził, że wydarzenia związane z grudniowym protestem opozycji w Sejmie miały na celu pozbawianie rządu możliwości działania.

– Nie ma wątpliwości, że mieliśmy do czynienia z inspirowaną przez polityków, którzy są przeciwni rządom PiS, próbą zablokowania, a nawet wyeliminowania jednego z najważniejszych organów państwa, jakim jest Sejm i Senat RP, czyli parlament. Próbowano doprowadzić do uniemożliwienia uchwalenia budżetu i, z jednej strony, pozbawić prawomocności działania rządu, a z drugiej strony uzyskać wsparcie z zagranicy – powiedział Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz poddał w wątpliwość intencje opozycji, która – jak podkreślił – powinna wyrażać swoje poglądy w sposób konstruktywny i dążący do budowania, a nie burzenia kraju.

– Trzeba zastanowić się, czy mamy w Polsce do czynienia z opozycją, czyli ludźmi, którzy mają inny punkt widzenia na rozwiązanie poszczególnych problemów, spraw i kwestii, które należy rozwiązać w jakiejkolwiek dziedzinie; czy też mamy do czynienia z działaniem na szkodę państwa, ludzi, którzy zmierzają w istocie do zakwestionowania niepodległego bytu Polski – wskazał szef MON.

Dodał, że opozycja powinna wyrazić swoją lojalność wobec państwa, bądź też jej zaprzeczyć, co pokazałoby, czy kieruje się patriotyzmem, czy też własną korzyścią.

– Dopóki przywódcy tacy jak Grzegorz Schetyna, czy Ryszard Petru nie wypowiedzą się w temacie aprobacji używania siły do obalenia prawowitego rządu, dopóty nad ich lojalnością wobec państwa będzie wisiał znak zapytania. Dopóki nie zostanie odrzucone zwracanie się do zagranicy, jako narzędzia działania politycznego, dopóty ten znak zapytania będzie wisiał – podkreślił.

GŁOS POLSKI – MIN. ANTONI MACIEREWICZ

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl