A. Macierewicz: W. Jaruzelski i Cz. Kiszczak muszą stracić wszystkie stopnie wojskowe

Przedwczoraj zdecydowałem, że muszą oni stracić nie tylko stopnie oficerskie, ale wszystkie stopnie wojskowe, bo nie są godni i nigdy nie byli, by być nazywanym oficerem Wojska Polskiego. Nie dziwcie się państwo tej decyzji – powiedział Antoni Macierewicz. Szef MON w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i TV Trwam odniósł się do obchodzonych 16 grudnia rocznic: protestów robotników w 1970 roku oraz zamordowania górników w kopalni „Wujek” w 1981 roku.

Na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz wyraził wdzięczność wyborcom, którzy poparli Prawo i Sprawiedliwość, dzięki czemu partia ma tak liczną reprezentację w obu izbach parlamentu.

– To nie dlatego nas jest tutaj dużo, że my jesteśmy tacy wspaniali, że my tak chcieliśmy, że my tak potrafiliśmy. Nie! Nas jest tak dużo, bo wy chcieliście zmienić Polskę. Nas jest tak dużo, ponieważ wy po blisko 30 latach zrozumieliście, że czas na prawdziwą zmianę, że nie ma co już słuchać tych kłamstw, obłudnych tez, tych sofizmatów, które są w stanie wykręcić wszystko do góry nogami – akcentował Antoni Macierewicz.

Jak podkreślał szef MON, głównym celem PiS jest odbudowa wolnej, katolickiej Polski.

– Nie ma słów podziękowania, które należałoby powiedzieć za ten gest – wrzucenie kartki do urny wyborczej na Prawo i Sprawiedliwość, czyli zadecydowanie o odbudowie wolnej, katolickiej Polski, bo to jest właśnie treść naszej pracy. Po to jesteśmy. Cała reszta to jest tylko dodatek. Cała reszta tak naprawdę się nie liczy. Jesteśmy po to, żeby Polska znowu – jak śpiewa Jan Pietrzak, jak jest we wszystkich naszych wielkich pieśniach, które przypominają nam o naszym losie i naszym obowiązku – była Polską – zaznaczył minister Macierewicz.

Szef Obrony Narodowej przypomniał o rocznicy wydarzeń z wybrzeża, które miały miejsce w 1970 roku. Wówczas to wojsko pod wodzą Wojciecha Jaruzelskiego zaatakowało protestujących robotników m.in. w Gdańsku, Szczecinie i Gdyni.

– 16 grudnia jest rocznica strasznych wydarzeń sprzed lat, rocznica najazdu pod wodzą pana Jaruzelskiego na polskie wybrzeże w 1970 roku. Przedwczoraj pokazałem plany wojskowe, przygotowywane tak, jakby chciano zaatakować najgorszego i najgroźniejszego wroga, a chodziło o zdobycie ulic i domów w Gdańsku, w Szczecinie, w Elblągu, w Gdyni. To był najazd na Polskę – wskazywał Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz zwrócił również uwagę na kolejne tragiczne wydarzenie, którego rocznica przypada 16 grudnia – zamordowanie górników w kopalni „Wujek” w 1981 roku z woli m.in. Wojciecha Jaruzelskiego oraz Czesława Kiszczaka.

– Druga straszliwa rocznica to rocznica zamordowania górników w kopalni „Wujek”, z woli tego samego człowieka, z woli tych samych ludzi, którzy użyli do tego naszych braci, naszych ojców, naszych synów, żołnierzy polskich – powiedział szef MON.

Cały felieton „Głos Polski” można obejrzeć [tutaj]

RIRM

drukuj