A. Macierewicz: Mamy bunt i pretensje ludzi, którzy przez całe życie służyli obcym

Mamy do czynienia z jakimś nieprawdopodobnym buntem i pretensją ludzi, którzy przez całe życie służyli obcym, a dzisiaj uważają, że wyniesione stamtąd przywileje nadal im się należą – powiedział minister Antoni Macierewicz. Szef MON w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie Radia Maryja i TV Trwam nawiązał do kwestii obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa PRL.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że w ciągu ostatniego roku do Polski wróciła nadzieja, związana z wprowadzeniem sprawiedliwości na wielu płaszczyznach.

– Widzimy w ciągu ostatniego roku niesłychanie intensywnie, jak do Polski wraca nadzieja, wraca nadzieja na sprawiedliwość, tę sprawiedliwość społeczną, sprawiedliwość ludzką, sprawiedliwość związaną z najprostszymi, codziennymi, bytowymi sprawami. To jest kwestia wysokości pensji, to jest kwestia wieku emerytalnego, to jest kwestia objęcia dodatkowo niezbędną opieką tych rodzin, które mają wiele dzieci, to jest kwestia większej sprawiedliwości na co dzień – wskazywał minister obrony narodowej.

Odnosząc się do kwestii obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom aparatu komunistycznego, szef resortu obrony stwierdził, że ich oburzenie na decyzje rządu może wynikać z faktu, iż w okresie przemian ustrojowych w Polsce było dużo głosów polityków, pochwalających osoby, które w poprzednim ustroju służyły obcemu mocarstwu.

– Mam wrażenie, że w jakimś wymiarze, w jakimś sensie, jest to nas wszystkich wina. Po 1989 roku, zamiast jasno powiedzieć, że to, co było złe, powinno odejść, a to, co dobre, powinno być nagrodzone, duża część informacji, propagandy ale także i część polityków, którzy byli obdarzeni dużym społecznym zaufaniem, wychwalało pod niebiosa ludzi wysługujących się w przeszłości Sowietom – akcentował minister.

Antoni Macierewicz przypomniał, że funkcjonariusze SB otrzymają emeryturę w wysokości 2500 zł, która jest świadczeniem znacznie wyższym od tego, które otrzymuje większość Polaków.

– Słyszeliśmy wszyscy, jak jeden z takich funkcjonariuszy mówił: jakże ja mogę żyć za 2000 zł? (nawiasem mówiąc, będą dostawali 2500 zł, bo tyle wynosi średnia emerytura) Im się nie odbiera emerytur. Oni będą otrzymywali średnią emeryturę, a mówią z żalem: jakże ja mogę żyć za 2000 zł, nie mając świadomości, że olbrzymia część Polaków marzyłaby o takiej emeryturze.[…] Oni uważają że im się ciągle należą przywileje, że oni nie mogą żyć tak, jak średnio zarabiający Polak – zaznaczył szef MON.

Minister Obrony Narodowej podkreślił, że chce, aby hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” towarzyszyło wychowywaniu młodego pokolenia.

– Na sztandarach polskich zawsze dominowało hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” Chcemy, by ono było właściwe wychowaniu polskiej młodzieży. Chcemy, by ono było właściwe wychowaniu nowym pokoleniom. To jest właśnie nadzieja, która poza sprawami bytowymi, poza sprawami gospodarczymi, poza sprawami społecznymi, towarzyszy nam w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia – podkreślił Antoni Macierewicz.

Szef resortu obrony złożył również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

– Chcę wszystkim Państwu złożyć najlepsze życzenia: dobrych, błogosławionych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, tych świąt, które dla nas wszystkich są emocjonalnie najistotniejsze, ale przecież w wymiarze naszej wiary też absolutnie kluczowe – powiedział Antoni Macierewicz.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl