A. Kwiatkowski: Repatriacja Polaków z Donbasu obietnicą bez pokrycia

To najprawdopodobniej kolejne obietnice bez pokryciapowiedział poseł Adam Kwiatkowski odnosząc się do zapowiedzi MSW o ewakuacji Polaków z Donbasu.

Resort poinformował, że repatriacja Polaków nastąpi miedzy 12 a 31 stycznia, nie podał jednak konkretnej daty. MSW przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie ustalenia tymczasowego, dodatkowego lotniczego przejścia granicznego.

Przypomnijmy, oficjalny termin ewakuacji blisko 200 Polaków wyznaczony był na 29 grudnia ub.r.  Rząd jednak nie dotrzymał tego terminu. Tymczasem Polacy z Donbasu alarmują – jest niebezpiecznie, a oni sami boją się o najbliższych i własne życie.

– Do tej pory mieliśmy do czynienia z szeregiem obietnic, które nie miały później potwierdzenia w konkretnych działaniach. To, co przykre, to fakt, że dzisiaj Polacy z Donbasu dowiedzieli się, że ich ewakuacja nastąpi prawdopodobnie później, niż w zapowiedz sprzed dosłownie kilku dni, z końca roku. wtedy mówiło się o połowie stycznia, dziś mówi się już o końcu stycznia. Myślę, że to taki festiwal działań, które ze strony rządu pokazują jego kompletną kompromitację i to jest rzecz, o której z pewnością będziemy rozmawiać w polskim parlamencie, bo takie działania nie powinny mieć miejsca – komentuje  poseł Adam Kwiatkowski.

W miniony wtorek na wspólnej konferencji prasowej szef MSZ oraz minister spraw wewnętrznych poinformowali, że ewakuacja jest możliwa w styczniu i że oba resorty są do niej przygotowane.

RIRM

drukuj